Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekStříháním k hustým vlasům?
Maminky by si přály, aby jejich dcerušky měly krásně husté vlásky. Proto se zabývají myšlenkou, zda stříháním je možné ovlivnit hustotu vlasů. Mnoho z nich slyšelo tyto rady od babiček či kamarádek a bylo ujišťováno o tom, jak to perfektně funguje.

 


Vše je o genetice
Pravda je taková, že stříháním, ať již pravidelným nebo hodně nakrátko, vlásky rozhodně nezhoustnou. Jedná se totiž o genetickou záležitost. Vše je totiž záležitostí hustotou kořínků a ta se dá zvýšit jen chirurgicky. Stav, kdy vám vlásky dítěte po ostříhání nebo zastřižení připadají hustší, je pouze optický.

Kudrlinky, nebo rovné vlasy?
Dokonce ani není pravdou, že když se ostříhají kudrlinky, nové již neporostou. Ano, občas se stane, že některé děti mají první vlásky kudrnaté a ostříháním se narovnají. Ovšem problém je v tom, že to není ostříháním. Je to dané pouze tím, že se ostříhaly, laicky řečeno, první vlásky.

Proměny miminek
Miminko se například narodí jako blonďáček a v dospělosti se jedná o tmavovlasého člověka. Je to naprosto přirozené. Většina dětí má hned po narození nepigmentované vlásky, tudíž blonďaté. Během prvního roku života většina vlásků vypadá, některé děti se rodí i holohlavé. Proto se také z černovlasého novorozence může stát dvouletý blonďáček.

Z blonďáčka brunetem
Do 10 let věku dítěte se jedná o vlasy tzv. přechodné. Kolem tohoto roku se začnou vlasy měnit na vlasy dospělé. Často se stane, že se vlasy změní naprosto radikálně, tj. změní třeba barvu či kudrnatost. Takže se vám třeba stane, že místo kudrnatého osmiletého blonďáka budete mít doma černovlasého desetiletého chlapce.

Péče o vlasy
Veškeré snahy v batolecím věku  o hustotu či kvalitu vlasů spojené se stříháním jsou naprosto marné. Ale o vlasy svého potomka můžeme pečovat i jinak a zbytečně je neničit. Rozhodně se nedoporučuje česání mokrých vlasů, dobré je chránit vlasy před sluncem pokrývkou hlavy. Na dětské vlasy se doporučují dětské šampony a rozhodně není nutné je mýt každý den.

Zdroj: Zuzančin deník

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář